O mnie

Krótko o mnie:

Mam na imię Dominik, jestem nauczycielem i tłumaczem języka chińskiego. Skończyłem studia sinologiczne na UAM w Poznaniu. Studiowałem także przez rok w Chinach. Obecnie wykładam na sinologii na UAM oraz WSJO w Poznaniu, uczyłem chińskiego także w innych szkołach prywatnych i publicznych. Udzielam również indywidualnych lekcji chińskiego, stacjonarnych i przez skype, oraz podejmuję się tłumaczeń.

Screenshot_20220506-072547_Instagram

Legitymuję się certyfikatem znajomości języka chińskiego HSK na najwyższym, szóstym poziomie, odpowiadającym kompetencjom z poziomu C2 (mastery) skali Rady Europy.

Więcej o mnie:

Od zawsze interesowały mnie ludy i języki świata. Szczególnie fascynująca wydawała mi się Azja, kontynent starożytnych cywilizacji, tajemniczych systemów filozoficznych i egzotycznych systemów pisma, tak różnych od wszystkiego, co nam znane i bliskie.

Screenshot_20220918-222511_Instagram

Zainteresowanie Azją zaprowadziło mnie na studia sinologiczne. Tam właśnie fascynacja przerodziła się w prawdziwą pasję: pochłaniałem kolejne książki o Państwie Środka, obejrzałem ponad 100 chińskich filmów, a w końcu wyjechałem na roczne stypendium językowe do południowych Chin. Miałem okazję zwiedzić Pekin, Szanghaj i regiony zamieszkane przez chińskie mniejszości narodowe. Dołączyłem także do lokalnego klubu organizacji Toastmasters, gdzie poznałem wielu Chińczyków tak jak ja zainteresowanych rozwojem zdolności przemawiania publicznego.

w tybetańskiej części prowincji Yunnan

 Jeśli jesteś gotów na swoją przygodę z Chinami – pozwól mi być swoim przewodnikiem w świecie języka i kultury Państwa Środka :)

Dodaj komentarz